SALTIC OUTDOOR Flat - Grey ExtasyFix®
  • SALTIC OUTDOOR Flat - Grey ExtasyFix®
  • SALTIC OUTDOOR Flat - Grey ExtasyFix®
  • SALTIC OUTDOOR Flat - Grey ExtasyFix®
  • SALTIC OUTDOOR Flat - Grey ExtasyFix®

SALTIC OUTDOOR Flat - Grey ExtasyFix®

Saltic
3 750 Kč
Velikost
Skladem* Počet

Saltic OUTDOOR Flat – to jsou nízké outdoorové barefoot boty, které se hodí na celoroční procházky v přírodě i ve městě. Obsázka po celém obvodu boty chrání jak vaše nohy tak i svršek boty, který je z kůže. 

Saltic OUTDOOR Flat 

to jsou nízké outdoorové barefoot boty, které se hodí na celoroční procházky v přírodě i ve městě. Obsázka po celém obvodu boty chrání jak vaše nohy tak i svršek boty, který je z kůže. 

Všechny barefoot boty Saltic jsou čity speciální technologií, která se liší od ostatních výrobců. Barefoot Saltic jsou šity jaka ponožka, na kterou je následně nalepena podešev. Proto se tyto boty noze přizpůsobí a jsou velmi pohodlné. 

Model Saltic Outdoor Flat má gumovou ochranou – obsázku po celém obvodu boty a ExtasyFix® podešev o tloušťce 3,7 mm. Je vybaven speciální "letní" membránou BARE-TEX® s jemným chlupem, která zajišťuje pohodlí, prodyšnost a zároveň izoluje. Vnitřní materiál poskytuje dostatek pohodlí i pro používání boty bez ponožky. 

Na těchto barefoot botách lze vyměnit podešve za nové. Boty tak v průměru vydrží déle. 

Materiály:

  • podšívka: Funkční membrána – BARE-TEX® 
  • vrch: Přírodní broušená kůže 
  • Podešev: ExtasyFix® – 3,7 mm

SALTOUTFLATGREY-38

Specifické reference

ean13
8595655319406

Jak vybrat správnou velikost barefoot bot?

V klasické botě s podporou nožní klenby je chodidlo statické tzn. neprodlužuje se a nepracuje s každým došlapem a je neustále prohlé díky vestavěné podpoře nožní klenby, u barefoot bot bez podpory nožní klenby chodidlo stále pracuje a posiluje se podobně jako je tomu u chůze naboso tzn. je dynamické.
Dynamické chodidlo se prodlužuje a zkracuje během pohybu o cca půl čísla, proto chodidlo potřebuje přibližně šířku malíčku (6-8mm) navíc místa ve špičce boty oproti klasickým botám s podporou klenby, aby se mohlo chodidlo přirozeně prodloužit s každým došlapem. Během došlapu se nožní klenba prohne směrem dolů a prodlouží tak délku chodidla. Bez dostatečného místa v přední části boty, bráníte přirozenému pohybu chodidla .
Proto si nikdy nekupujte barefoot (bosé) boty těsné, ale s minimálně 6-8 mm místa prostoru v přední části boty

 

fittingguide

Jak správně změřit velikost vašeho chodidla?

1) podložte si chodidlo papírem

2) přeneste na chodidlo váhu (zatížené chodidlo je delší než nezatížené)

3) tužkou udělejte čárku na patě a špičce chodidla (viz. obrázek)

4) pravítkem změřte rozdíl mezi dvěma čarami - toto je velikost vašeho chodidla

5) Postup zopakujte i u druhého chodidla (rozdíl mezi chodidly bývá někdy i 0,5cm)

V případě nejasností nám napište na info@barefootplzen.cz. Rádi Vám pomůžeme vybrat správnou velikost. Boty nenošené venku lze bez udání důvodu vrátit nebo vyměnit za jinou velikost či typ do 14dnů od zakoupení.

jak měřit

16 dalších produktů ve stejné kategorii: