ZASTŘIHÁVACÍ VLOŽKY DO BOT S OVČÍ VLNOU, VLNKA
  • ZASTŘIHÁVACÍ VLOŽKY DO BOT S OVČÍ VLNOU, VLNKA
  • ZASTŘIHÁVACÍ VLOŽKY DO BOT S OVČÍ VLNOU, VLNKA
  • ZASTŘIHÁVACÍ VLOŽKY DO BOT S OVČÍ VLNOU, VLNKA
  • ZASTŘIHÁVACÍ VLOŽKY DO BOT S OVČÍ VLNOU, VLNKA
  • ZASTŘIHÁVACÍ VLOŽKY DO BOT S OVČÍ VLNOU, VLNKA

ZASTŘIHÁVACÍ VLOŽKY DO BOT S OVČÍ VLNOU, VLNKA

139 Kč
Velikost
Skladem Počet

Vložky jsou opatřeny ovčí vlnou merino, která vyvíjí suché teplo, termoregulaci a izolaci před chladem a vlhkem. Zastřihnutím můžete lépe přizpůsobit pro vaši barefoot botu. Pozor vložky nemají barefoot tvar, nevybírejte podle velikosti, kterou nosíte, ale podle rozměrů v tabulce. 

Vložky jsou opatřeny ovčí vlnou merino, která vyvíjí suché teplo, termoregulaci a izolaci před chladem a vlhkem. Zastřihnutím můžete lépe přizpůsobit pro vaši barefoot botu.

S ohledem na to, že mají stélky nebarefoot tvar doporučujeme volit větší velikost než běžně nosíte, aby bylo možné stélku ostřihnout a krásně pasovala do vašich barefoot bot.

Vložky do bot s ovčí vlnou, které jsou vyrobeny ze tří vrstev. Vrchní část je tvořena ovčí vlnou merino, která je vysoce hřejivá,termoregulační a antibakteriální. Uprostřed je izolační pěna, která podporuje celkovou ochranu před proniknutím chladu a zároveň celkově vytváří ovčí vložky pohodlnější. Ze spodní části se nachází izolační kovová fólie, která maximálně brání promočení, vylučuje vlhkost a celkově udržuje teplo chodidel.

Ovčí vlna merino se vyznačuje vysokou jemností a hřejivostí. Termo vložky s ovčí vlnou doporučujeme do zimní obuvi, letní i pracovní. Díky celkové prodyšnosti jsou vhodné opravdu do všech druhů obuvi, jelikož ovčí vlna v zimě hřeje a v létě chladí. Vložky lze zastřihovat dle tvaru bot, tudíž je můžete použít i do dětských botiček. 

Velikost

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

Šířka

23

23,5

24

25

25,5

26,5

27,5

28

29

29,5

30

31

32,5

Délka

8

8

7,5

8

8,5

8,5

9

9

9

9

9,5

10

19,5

41898/36

Jak vybrat správnou velikost barefoot bot?

V klasické botě s podporou nožní klenby je chodidlo statické tzn. neprodlužuje se a nepracuje s každým došlapem a je neustále prohlé díky vestavěné podpoře nožní klenby, u barefoot bot bez podpory nožní klenby chodidlo stále pracuje a posiluje se podobně jako je tomu u chůze naboso tzn. je dynamické.
Dynamické chodidlo se prodlužuje a zkracuje během pohybu o cca půl čísla, proto chodidlo potřebuje přibližně šířku malíčku (6-8mm) navíc místa ve špičce boty oproti klasickým botám s podporou klenby, aby se mohlo chodidlo přirozeně prodloužit s každým došlapem. Během došlapu se nožní klenba prohne směrem dolů a prodlouží tak délku chodidla. Bez dostatečného místa v přední části boty, bráníte přirozenému pohybu chodidla .
Proto si nikdy nekupujte barefoot (bosé) boty těsné, ale s minimálně 6-8 mm místa prostoru v přední části boty

 

fittingguide

Jak správně změřit velikost vašeho chodidla?

1) podložte si chodidlo papírem

2) přeneste na chodidlo váhu (zatížené chodidlo je delší než nezatížené)

3) tužkou udělejte čárku na patě a špičce chodidla (viz. obrázek)

4) pravítkem změřte rozdíl mezi dvěma čarami - toto je velikost vašeho chodidla

5) Postup zopakujte i u druhého chodidla (rozdíl mezi chodidly bývá někdy i 0,5cm)

V případě nejasností nám napište na info@barefootplzen.cz. Rádi Vám pomůžeme vybrat správnou velikost. Boty nenošené venku lze bez udání důvodu vrátit nebo vyměnit za jinou velikost či typ do 14dnů od zakoupení.

jak měřit

4 dalších produktů ve stejné kategorii: